Moto kurye olarak çalışan kişilerin kendi inisiyatifleri ile belirlemiş olduğu yük taşıma limitleri dışında aynı zamanda yasalarla sınırlandırılmış şekilde kuryelerin taşıması yasak olan bazı eşyalar bulunmaktadır. Bununla birlikte Gebze moto kurye olarak firmanın koymuş olduğu kurallara da uyarak kişilerin gönderimlerini kabul etmesi ve buna göre teslimatlarını yapması gerekiyor. Yük ağırlıkları bakımından sınırlanan moto kuryelerin aynı zamanda boyutları itibarıyla da sınırlanması söz konusu olmaktadır. Bunun dışında yönetmelikte açıkça ifade edildiği gibi trafiği tehlikeye sokabilme ihtimali bulunacak şekilde taşınmakta olan eşyaların da taşınması yasaktır. Bunlara ek olarak altın başta olmak üzere değerli madenlerin taşınması da motosikletli kuryeler üzerinde yasaklanmıştır.

Moto Kuryede Fiyata Etki Eden Faktörler

Pek çoklarının istediği hizmet kalitesi ile kıyaslandığında ne uygun fiyatla kargo desteği almasını sağlayan motosikletli kurye hizmetlerinde fiyat belirlenirken birçok noktaya dikkat edilerek moto kuryeler tarafından bir rakam talep edilmektedir. Gebze moto kurye olarak öncelikle Gebze başlangıç noktası sayılacak şekilde çok geniş bir alan içerisinde sıklıkla tercih edilen güzergahlar için belirlenmiş olan sabit fiyatlarla hizmet verilmektedir. Bu fiyatların belirlenmesindeki en önemli pay yolun uzunluğu ve yoğunluğu olmaktadır. Bunun dışında kişilerin motosikletli kuryeden acil teslimat özelliğini talep etmesi gibi haller ortaya çıktığında da kurye fiyatlarının artması söz konusu olabiliyor. Gönderimlerden önce moto kuryelerden doğrudan fiyat bilgisi alınabilmektedir.

Moto Kuryelerle Doğrudan İletişim Kurma Desteğinden Yararlanın!

Moto kuryenin dışındaki gönderim alternatiflerinin hemen hemen tamamında gönderimlerin teslim edildiği yerler bir şirketin birimleri olduğu için kargodan doğrudan sorumlu olan kişilere ulaşmak oldukça zor bir durum olmaktadır. Ancak Gebze moto kurye olarak bizler firma şeklinde hizmetlerimizi sunmamıza rağmen müşterilerimizin kargolarının sorumluluklarını üstlenmek adına kuryelerimizle müşterilerimizin birbirlerine kolaylıkla ulaşabileceği bir hizmeti vermeye hayret ediyoruz. Böylece geç kalan gönderimlerden yanlış adrese gidenlere kadar çok sayıda problemin daha bu aşamada önüne geçmek mümkün olmaktadır. Bu durum aynı zamanda moto kurye personeli ile müşteriler arasındaki güveni de artırdığı için hizmetlerin kalitesinin yükselmesini sağlamaktadır.